Studium przypadku – Masaż stóp i nóg

Studium przypadku – Motherlylove

Przypadek 3: Masaż stóp i nóg – Motherlylove Foot Loose Olejek do masażu stóp

Od ociężałych do zrelaksowanych stóp: powrót dobrego snu w ciągu nocy   

Rose* była zdrową przyszłą mamą w 36 tygodniu ciąży, ciągle aktywnie pracującą jako fryzjerka . Wszystkie przedporodowe objawy były w normie za wyjątkiem lekko opuchniętych kostek.

Opieka nad pacjentem

W klinice położniczej, w której pracowałam, byłam wstanie zaproponować aromaterapię wszystkim ciężarnym, jako leczenie problemów wynikających z ciąży. Pomimo, że Rose była bardzo aktywna i szczęśliwa w ciągu dnia, wieczorami zasypiała z opuchniętymi stopami i obolałymi nogami. Bóle nóg powodowały częste pobudki, co było uciążliwe, osłabiało radość z ciąży i wzmagało poczucie permanentnego zmęczenia zarówno u niej jak i u jej partnera.

Rose, nie miała żadnej historii leczenia czy wcześniejszych zabiegów chirurgicznych. Wszystkie testy i ciśnienie krwi było na bardzo dobrym poziomie, także częstotliwość bicia serca jej nienarodzonego dziecka była w normie. Za wyjątkiem problemów z opuchniętymi nogami i zmęczeniem, Rose była bardzo szczęśliwa, a nawet ruchy jej nienarodzonego dziecka były na tyle wyraźne, że czuła się spokojna.

Rose bardzo chętnie zgodziła się na wypróbowanie proponowanej przeze mnie aromaterapii.

Na zmęczone nogi Rose, zastosowałam aromatyczny masaż z eterycznego olejku mięty pieprzowej i lawendy  w mieszance z olejkami nośnikowymi z moreli i pestek Jojoba. Pokazałam jej parterowi w jaki sposób masować jej stopy i nogi, następnie wymieszałam i oznaczyłam olejki, aby mógł masować partnerkę również w nocy. Para bardzo chętnie chciała wypróbować masaż, więc umówiłam się z nimi na wizytę w następnym tygodniu, aby zobaczyć efekty.

Tydzień później

Kiedy spotkałam się z Rose w następnym tygodniu była bardzo szczęśliwa i przyznała, że sypia znacznie lepiej.  Wykonywanie aromatycznego masażu, wpłynął również bardzo dobrze na jej partnera gdy wiedział, że pomaga swojej ukochanej i mogą wspólnie odpocząć i zrelaksować się dzięki masażowi. Otrzymałam również od niego listowne podziękowanie, za spokojny sen żony i jego, bez oznak bóli i ociężałych nóg.

* Imię zostało zmienione w celu ochrony prywatności.

Proszę poinformuj swojego lekarza lub położną gdy stosujesz terapię zastępczą.

Badania naukowe

Wszystkie olejki eteryczne, zostały wymieszane harmonijnie. W skład produktu wchodzi olejek ze słodkich migdałów i olejek z Baobab, które są odpowiednie dla kobiet w ciąży. Olejki posiadają doskonałą jakość i są skuteczne na obolałe oraz ociężałe nogi, a także opuchnięte kostki.
Eteryczne olejki z lawendy i mięty pieprzowej zostały wykorzystane, aby ulżyć przyszłym mamą w codziennym bólu nóg. Badania wykazały, że lawenda ma właściwości łagodzące zapalenie skóry, a olejek eteryczny z cyprysu niweluje opuchliznę i skurcze mięśni.
Wybrane przeze mnie olejki roślinne, które zostały zmieszane z olejkiem ze słodkich migdałów, olejku z Baoba i orzecha koksowego, są bogate w kwasy omega i odżywcze witaminy, co nawilża i wygładza skórę.

Olejek cyprysowy  https://www.quinessence.com/blog/cypress-essential-oil 

Leonard Price https://www.amazon.co.uk/Carrier-Oils-For-Aromatherapy-Massage/dp/1874353026