ZAŁOŻYCIELKA MOTHERLYLOVE – JAN BASTARD

KWALIFIKACJE JAN

Założycielka Motherlylove - Jan Bastard

Jan posiada ponad 40 lat doświadczenia w pracy jako pielęgniarka i położna. W tym czasie pomogła tysiącom mam i ich dzieciom, rozpocząć nowy start w życiu.

Jest rozpoznawana na całym świecie za wkład w medyczne zrozumienie stosowania terapii uzupełniającej i przyczyniła się do zapoczątkowania w 1990 roku rozmów na temat porodu domowego i łączonego (w obecności wybranej położnej).

Jan zawsze wiedziała, że lekarze przyjmą tę praktykę z radością, jeżeli zostania poparta naukowo. Dlatego też, spędziła większość swojej kariery na promowaniu naturalnych porodów z wykorzystaniem masażu i aromaterapii. Ten cel doprowadził ją do uzyskania na Uniwersytecie w Greenwich licencjatu (z wyróżnieniem) oraz ukończenia terapii zastępczej (Aromaterapii), jako jednej z dziedzin pielęgniarstwa, położnictwa i anestezjologii.

Ściągnij opracowania Jan BastardAkademicki artykuł Jan ‘Aromatherapy and Massage for Antenatal Anxiety: Its Effect on the Fetus’ został opublikowany w magazynie Complementary Therapies in Clinical Practice. Jak się okazało, był to najczęściej czytany artykuł w 2007 roku i znalazł się w czołowej 10-tce najczęściej czytanych artykułów w 2016 roku.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Osobiste doświadczenie Jan w zapewnieniu komfortu kobietom podczas porodu, zachęciły ją do podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Jej doświadczenie w pracy w ekstremalnych warunkach w Afryce z ograniczonymi środkami i wsparciem, utwierdziło ją w przekonaniu, że rozumie potrzebę powrotu do tradycyjnej praktyki położniczej.

W przeciągu swojej wieloletniej kariery Jan, zrównoważyła wiedzę praktyczną i teoretyczną i na krótki okres powróciła do Wlk. Brytanii, gdzie uzyskała dyplom z anestezjologii. Z jej rosnącym 20 letnim doświadczeniem pracy w Afryce, szybko uzyskała wiedzę i doświadczenie we wszystkich aspektach opieki zdrowotnej. Jan stworzyła jedyny oddział intensywnej opieki niedokrwienia w całej Rodezji (dziś Zimbabwe).

W 1986 roku Jan wraz z rodziną powróciła do Wlk. Brytanii, gdzie kontynuowała pracę społeczną, jak i położniczą w szpitalu. Pracowała niestrudzenie na oddziale położniczym, zachęcając kobiety do naturalnych porodów, bez interwencji lekarskiej, przy pomocy aromaterapii i masażu. W 2004 roku, swoje doświadczenie i wiedzę przypieczętowała uzyskując tytuł licencjata.

Z biegiem czasu, Jan mając sposobność pomocy swojej ciężarnej córce i synowej, przygotowując mieszaniny olejków dla nich, a następnie dla nowo narodzonych wnucząt, zdała sobie sprawę, że wiele współczesnych rodzin chciałoby w tradycyjny sposób łagodzić skutki współczesnego życia i ciąży. W 2011 roku, Jan postanowiła wraz z mężem Warwickiem, założyć firmę Motherlylove, która stanowi jej pasję do pomocy kobietom ciężarnym.

Produkty Motherlylove są zarejestrowane w EU. Wszystkie produkty Motherlylove są zattwierdzone przez badania naukowe i własne Jan, która jednocześnie zarządza rozwojem produktów. Obecnie firma oferuje szeroki zakres olejków do masażu, aby pomóc kobietom na wszystkich etapach ciąży i połogu.