Fotografowanie noworodka w szpitalu lub w domu. Najbardziej przydatne wskazówki przygotowane przez fotografa Jessa Wilkinsa

Newborn Photograph

Pamiętaj, aby spakować aparat

Jeśli spodziewasz się dziecka i pakujesz torbę szpitalną lub planujesz poród w domu, zachęcam do umieszczenia kamery, karty pamięci i baterii na liście rzeczy do zabrania/przygotowania.

W momencie, gdy Twoje dziecko wkracza na świat, zmienia się Twoje życie, i to jest niesamowite. Uwielbiam patrzeć na pierwsze zdjęcia moich cudownych dzieci.

“Och, wyglądałam okropnie”, ale kogo to obchodzi.

Te zdjęcia są przeznaczone dla moich dzieci. Nie muszą być doskonałymi fotografiami, nie muszą pozować do aparatu.

Popatrz! Po prostu uchwyć emocje i piękno swojego nowonarodzonego dziecka ze wszystkimi detalami.

Oto moje najlepsze wskazówki, aby sfotografować twoje nowonarodzone dziecko:

NIE UŻYWAJ LAMPY BŁYSKOWEJ – Jeśli skorzystasz z tylko jednej wskazówki – niech to będzie właśnie ta.

Otwórz rolety

Czarno-białe zdjęcie matki z dzieckiemZbliż się do źródła naturalnego światła

Używaj niskiej wartości przysłony,  f3.2, f4 lub najniższej jaka jest możliwa w twoim aparacie. Jeśli nie czujesz się komfortowo w trybie ręcznym, użyj trybu automatycznego.

Wykorzystuj światło naturalne maksymalnie jak to możliwe.

Jeśli jesteś w domu i jest bardzo ciemno, możesz zawsze przykleić biały papier przed lampą błyskową, aby rozproszyć i złagodzić jej światło.

Jeśli twój partner/mąż może, uwiecznić Twoje pierwsze spojrzenie na dziecko umieszczone na Twojej klatce piersiowej to będzie to bezcenna pamiątka. Możesz nie czuć się zbyt komfortowo ale warto uchwycić na wieczność taką chwilę bo będzie to niesamowite wspomnienie.

Owiń swoje dziecko zwykłym kocem – nic zbyt jasnego ani kolorowego, by nie rozpraszać uwagi lub sprawić, by kolor rzucał się na twarz dziecka. Pomoże to uspokoić dziecko i uwidocznić jego malutki nosek, rzęsy i słodki grymas na buzi.

Jeśli potrafisz, dostosuj otoczenie, aby nie rozpraszało ono na zdjęciach. Jeśli w tle masz butelki i filiżanki herbaty, spróbuj skomponować ujęcie, wykadruj tę część, albo odsuń ją na chwilę.

Podejdź bliżej, uchwyć wszystkie drobne szczegóły, łuszczącą się skórę, zmarszczki, małe rzęsy. Jeśli robisz zdjęcie w domu, zaściel swoje łóżko i połóż na nim dziecko. Obserwuj i wychwytuj zdjęciami momenty w nowym dla niego otoczeniu.

Unikaj celowania w nosek, nawet jeśli Twoje dziecko jest bardzo urocze, jest wiele lepszych pozycji, w których można zrobić bardzo piękne ujęcia.

Nie zapomnij o zdjęciach dziecka z Tobą i Twoim partnerem. Nawet jeśli czujesz się totalnie zaniedbana, a nie glamour, Twoje dziecko będzie uwielbiać te zdjęcia!

Poproś położną o szybki portret rodzinny. Spróbujcie przytulić się do siebie, nie pozostawiając między wami żadnych dużych przestrzeni, pochylcie lekko głowy tak, aby się dotykały w celu podkreślenia chwili – Twojego pierwszego portretu rodzinnego!

 

Jess Wilkins, fotografowanie noworodka i rodziny z siedzibą w Norwich Norfolk.

 

Napisz do mnie:  info@jesswilkinsphotography.co.uk

https://www.jesswilkinsphotography.co.uk/


https://www.facebook.com/jesswilkinsphotography/


Jess Wilkins Fotografia dziecięca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *