Ciąża? Obawiasz się pęknięcia krocza podczas porodu? Specjalnie dla Ciebie przydatne porady.

 • by
Kobieta w ciąży obawia się pęknięcia krocza podczas porodu naturalnego

Przydatne porady, które możesz wykorzystać aby zredukować ryzyko pęknięcia krocza

Kiedy Twoje ciało zaczyna się przygotowywać do narodzin dziecka, hormony(progesteron i relaksyna) rozluźniają więzadła, mięśnie oraz spojenie miednicy i krocze, aby mogły się swobodnie rozciągać. Badania wykazały, że ponad 85% kobiet boryka się z problemem pęknięcia krocza podczas narodzin dziecka. Tutaj, podpowiemy jak zmniejszyć to ryzyko.

Moje doświadczenie

Jako doświadczona położna, wiem że kobiety wstydzą się rozmawiać o obawach związanych z porodem, a tym samym o możliwości pęknięcia krocza, co powoduje kolejny problem jakim jest niepokój kobiet ciężarnych. Przez wiele lat obserwowałam, że ciężarne kobiety bardzo chętnie szukają informacji na temat zmniejszenie prawdopodobieństwa rozdarcia krocza i jego pielęgnacji, czego dowodem jest chętnie wykonywany masaż, tego delikatnego miejsca. Zaufanie do samej siebie i własnego ciała jest niesamowitym bonusem, podczas porodu. Wiedza jest siłą. Mniejszy strach- Relaks – Naturalne narodziny

Bardzo ważne jest, aby mieć zaufanie do siebie i olejków, które będziesz wykorzystywała do masażu tych delikatnych stref swojego ciała. Używaj produktów, które zawierają tylko naturalne roślinne olejki, bez olejków eterycznych i są wymieszane w taki sposób, że łatwo wchłaniają się w delikatną skórę, co pozwala na swobodne jej rozciąganie podczas narodzin dziecka, na przykład Motherlylove Down Below olejek do masażu krocza.

Korzyści z wykonywania masażu krocza w ciąży

 • Poprzez poznanie swojego ciała, masz większą świadomość zmian w czasie narodzin dziecka. Tak!
 • Masaż powoduje zwiększony przepływ krwi, pozwalając tym samym na większą elastyczność skóry i zmniejszony ból podczas narodzin. Wspaniale!
 • Pomaga się skupić na świadomym „otwarciu” krocza. Pozwala Ci kontrolować przebieg porodu.  Masz kontrolę!
 • Jeśli praktykujesz ćwiczenia mięśni dna miednicy i ćwiczenia oddechowe, także będzie pomocne podczas narodzin. Bardziej zrelaksowana!
 • Mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia krocza[1]. Uśmiechnij się!
 • Mniejsze prawdopodobieństwo odczuwania bóli krocza trzy miesiące po porodzie[2]. Fantastycznie. Ulga!
 • Praktykowanie masażu, uspokaja Ciebie i dziecko. Oczywiste!

  Motherlylove Down Below olejek do masażu krocza w ciąży składniki

  Składniki olejku do masażu krocza Down Below od Motherlylove

Używaj zawsze

Dobrej jakości mieszanki olejków, kiedy jesteś w ciąży. Pamiętaj, musisz dbać o siebie i swoje dziecko – olejki do masażu nie powinny zawierać olejków mineralnych, ani innych dodatkowych ulepszaczy, ponieważ olejki wnikają w głąb skóry aby zwiększyć jej elastyczność, co jest szczególnie ważne podczas masażu krocza. Spróbuj – nie masz nic do stracenia, a zyskasz dobry olejek do masażu krocza Down Below od Motherlylove i broszurkę ‘Jak wykonać masaż krocza’ w formie pdf, plus wiedzę – Naprawdę nie masz nic do stracenia!.

Podsumowanie

 • Masuj krocze podczas ciąży.
 • Rozpocznij w 34 tygodniu poprzez wykorzystanie dobrej jakości naturalnych olejków i masuj 3- 4 razy w tygodniu. Oczywiste!
 • Zmniejsza ryzyko konieczności nacięcia krocza.
 • Zmniejsza ryzyko konieczności założenia szwów po rozdarciu.
 • Szczęśliwa mama i dziecko po porodzie.
 • Pozostałości olejku, wykorzystaj do masażu rąk, ponieważ dobrej jakości olejki nadaja się do użycia na wszystkich partiach ciała. Musisz poczuć się najlepsza, najpiękniejsza i zrelaksowana!- Niech narodziny będą przyjemnością.

Badania naukowe

  1. Kettle,C., Tohill, S. (2008) perineal care BMJ Clin. Evid 2008:1401 (online)
  2. Beckham, M. M., Garrett, A. J. Antenatal perineal massage for reducng perineal trauma. Cochrane Database Syst. Rev. 2006 Jan 25 (1).

  Jesteś w ciąży – Proszę poinformuj swoją położną lub lekarza gdy stosujesz terapię zastępczą.

  Jan Bastard BSc. (Hons) Complementary Therapy/Aromatherapy, RN, RM, Anaesthetic Diploma, IAIM.

  Motherlylove Produkty dla przyszłych i młodych mam.

  Facebook

  Instagram

Copyright August 2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *