Ciąża? Naturalne olejki aromaterapeutyczne do pielęgnacji Twojej skóry

  • by
Ciąża. Naturalne olejki aromaterapeutyczne

Dlaczego tak ważna jest pielęgnacja skóry w ciąży naturalnymi olejkami

Dzisiejszy intensywny styl życie jest bardzo stresujący, zwłaszcza gdy jesteś w ciąży. Stanowi to jeszcze większe wyzwanie w utrzymaniu pięknej i zdrowej skóry,
niesamowite rzeczy dzieją się z Twoimi włosami, paznokciami, a szczególnie ze skórą. Wszystko z powodu rozwijającego się dziecka i hormonów ciążowych. Przekonasz się, opiekując się swoim ciałem, że skóra jest szczególnie ważna, aż do porodu i po nim.

Kształty Twojego ciała zaczynają się zmieniać,a komórki skóry rosną w niesamowitym tempie. Nawilżanie i odżywianie skóry za pomocą czystych naturalnych olejków nośnikowych, pozwoli Twojej skórze zachować blask i elastyczność.

Jan Bastard - Założycielka Motherlylove, Mama i Babcia

Jan Bastard – Założycielka Motherlylove, Mama i Babcia

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne to naturalne,skoncentrowane, pachnące olejki, które zostały wydobyte z roślin. Mają skomplikowany skład, o unikalnych właściwościach, które wykorzystane prawidłowo, można w pełnym zakresie zastosować w celach terapeutycznych. W uwagi na ich skoncentrowane właściwości, nie stosuje się ich w postaci nierozcieńczonej na skórę. Olejki eteryczne muszą zostać zmieszane przed użyciem z olejkami nośnikowymi, używanymi do masażu.

Olejki nośnikowe

Olejki nośnikowe są najczęściej otrzymywane w orzechów i nasion, choć istnieją pewne wyjątki. Są stosowane w aromaterapii i masażu , tak więc ręce terapeuty przesuwając się po całym ciele nanoszą olejek na skórę. Olejki nośnikowe wykazują ogromne właściwości zdrowotne i nie należy ich lekceważyć. Jakość olejku nośnikowego jest równie ważna jak jakość olejku eterycznego i można ich używać bez dodatku olejków eterycznych.

Każdy olejek nośnikowy (e.g. JojobaMorelaAvocadoKokosBaobab) ma własny unikalny skład chemiczny niezbędnych kwasów tłuszczowych (omega 3, 6, 9), witamin, minerałów i antyoksydantów, co pozwala wybrać ich indywidualne właściwości terapeutyczne. Określone olejki nośnikowe wchłaniają się w skórę bardzo szybko, dzięki czemu Twoja skóra jest gładka i miękka – nie tłusta. Mieszając czyste naturalne olejki eteryczne, można uzyskać wspaniałe korzyści dla skóry problematycznej. Są bardzo skuteczne w leczenie chorób skóry wrażliwej np. łuszczyca, egzema, pomagają również uporać się z bliznami, zmarszczkami i rozstępami.

Nierafinowane i rafinowane olejki

Używanie ‚najbliższych naturze olejków’ od renomowanych dostawców jest priorytetem. Dostawcy z dobrą reputacją, którzy maja uczciwe podejście, dają swoim klientom, pewność w produktach które sprzedają.

Niektóre roślinne olejki jak np. olej z oliwek, słonecznikowy itp. które możesz znaleźć na półkach supermarketów, zostały poddane działaniu wysokich temperatur, więc witaminy muszą być pózniej dodane do tych rafinowanych olejów.  Usuwając wiele naturalnych właściwości, takich jak antyoksydanty, zmniejsza się korzyści zdrowotne masażu aromaterapeutycznego.

Olejki mineralne – masaż aromaterapeutyczny

Olejki mineralne, powstałe na bazie nafty, nie wnikają w skórę i często sa stosowane w pielęgnacji niemowląt, jako bariera przed wysypką pieluszkową. Ponieważ nie są absorbowane przez skórę, nie są używane w aromaterapii, a stosowanie ich w czasie ciąży zmniejsza korzyści zdrowotne.

Badania naukowe

Naukowcy odkryli, kluczowe komórki, które pozwalają nam zrozumieć jak delikatny jest układ włókien w skórze.

https://www.sciencedaily.com/releases/2014/04/140406162249.htm

 

Powiadom położną bądź lekarza prowadzącego, kiedy stosujesz terapie zastępczą i nigdy nie mieszaj na własną rękę żadnych olejków. Poszukaj w Twojej okolicy wykwalifikowanego aromaterapeuty lub produktów, przeznaczonych dla kobiet w ciąży i spełniających europejskie wytyczne odnośnie kosmetyków.
Prosimy o pozostawienie komentarza na blogu.

Jan xxx

 

By Jan Bastard BSc. (Hons) complementary therapy/aromatherapy, RN, RM, Anaesthetic Diploma, IAIM.

 

Motherlylove Polska – Produkty dla przyszłych i młodych mam

Facebook

Instagram
[share]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *